0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Як прочистити забитий унітаз: ознаки, чистка та профілактика

Як прочистити забитий унітаз: ознаки, чистка та профілактика

Кожен хоча б раз стикався із проблемою засмічення унітазу, і якщо з раковиною чи ванною все зрозуміло, то як діяти у цьому випадку знають не всі. Адже розкрутити систему для прочистки не так просто, як зняти сифон, та й займатись таким слід професіоналам. Проте перед тим як телефонувати до сантехніка, варто спробувати самостійно справитись із проблемою.
Перше, що потрібно – зрозуміти причину появи засмічення та врахувати будову вашого унітазу, а як діяти далі розкажемо у статті.

Ознаки засмічення унітазу

Найкращим варіантом є миттєве вирішення проблеми, тобто як тільки вона з’явилась і не встигла стати серйозною. Для цього треба навчитись бачити цю проблему на її початковій стадії. Є декілька ознак, які про це сигналізують:

•    затримка води при зливі. Якщо завжди при натисканні кнопки зливу вода сходила миттєво, а тепер ви помічаєте, що цей процес довший, то це явна ознака засмічення, що потребує прийняття відповідних дій;
•    поява неприємних запахів. На внутрішніх стінках сантехніки можуть накопичуватись відкладення, які виникають через застій води. Це у свою чергу веде до появи шкідливих бактерій, а вони породжують неприємні аромати у вбиральні.

Якщо ви помітили засмічення на цих етапах, то з легкістю зможете впоратись із ними. Для цього вистачить підручних або спеціальних хімічних засобів. Якщо ж ці ознаки ігнорувати та чекати поки засмічення зупинить функціональність унітазу, то без допомоги спеціалістів уже не обійтись. Це виллється в фінансові втрати та займе чимало часу, що є не надто комфортно для мешканців дому чи квартири.

Як позбутись засмічення?

Найпростіший та найбільш ефективний спосіб – використання хімічних засобів. На ринку є чимало концентрованих продуктів для прочистки засмічень такого типу. Вони випускаються у різних формах, як гель, рідина, гранули чи порошок та мають свої нюанси. Перед тим як придбати один із них слід врахувати тип сантехніки з якою ви будете працювати та тип засмічення.

•    Рідина – популярний варіант, проте з найнижчою ефективністю, адже вона в лічені секунди розчиняється у воді та стає менш концентрованою. Через це такі засоби не завжди встигають виконати своє завдання;
•    Порошок – зазвичай працює з допомогою гарячої води, що може ускладнити процес, адже унітаз може тріснути від надто різкого перепаду температури. Тут важливо додати гарячу воду, але не кип’яток;
•    Гранули, як і порошок, працюють у парі з гарячою водою. Вони містять у собі каустичну соду, що справді легко розчиняє засмічення. Але важливо обирати засіб, який має у складі спеціальні додатки, що не дозволяють соді збитись у одну масу. Тому що в іншому випадку при неправильному використанні гранул, можна ще більше ускладнити засмічення;
•    Гель – оптимальний варіант, який гарно працює навіть у холодній воді, легко проникає у важкодоступні місця, зберігає на довго свою концентрацію та ефективно бореться із різного типу засміченнями.

Як бачите, найскладніше в боротьбі з засміченнями унітазу те, що там є вода, яку нема можливості відкачати чи спустити. Проте, якщо знайти вірний підхід та засіб, то усе можливо. Зверніть увагу, що такі засоби слід залишати в спокої на 15-30 хв (точний час дивіться на упаковці), тільки тоді вони починають свою активну фазу.

Профілактика засмічень унітазу

Щоб уникнути цих проблем, слід просто вірно підійти до експлуатації унітазу. Особливо важливо не спускати туди:

•    котячий наповнювач;
•    підгузки та прокладки;
•    залишки будівельних сумішей чи сміття;
•    волосся;
•    вологі серветки;
•    різноманітні залишки твердої їжі;
•    ганчірки.

Якщо ж ви шукаєте зручний та якісний унітаз, то в нашому інтернет-магазині широкий асортимент даної продукції від провідних європейських виробників. Адже від обраної форми та типу унітазу також залежить, чи легко він буде засмічуватись та як довго прослужить.


Captcha

Рекомендовані товари