0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

4 важливих критерії при виборі унітазу

4 важливих критерії при виборі унітазу

При ремонті у ванній кімнаті, одна із перших покупок – унітаз. Сьогодні на ринку сантехніки не просто великий, а величезний вибір унітазів, тому заплутатись у цьому асортименті досить просто. Саме для того, щоб максимально спростити вам вибір, ми пропонуємо визначитись із чотирма основними критеріями, на які слід звернути увагу.

Критерій перший – матеріал, з якого виготовлений унітаз

-    Керамічні унітази, які бувають із санфаясну та санфарфору. Це майже однакові матеріали, які відрізняють виключно процентним співвідношенням інгредієнтів та способом їх обробки. Проте санфарфор має свої переваги, тому що він більш стійкий до механічних пошкоджень та хімічних впливів. Плюс – за фарфоровими виробами легше доглядати и вони більш довговічні. Якщо ж говорити про зовнішній вигляд, то їх важко відрізнити, адже зверху вони мають спеціальне покриття, яке робить їх практично однаковими;
-    Унітази зі штучного каменю мають високі показники міцності та гігієнічності, крім того дуже гарно виглядають, а по вартості набагато дешевші за аналогічні вироби із натурального каменю;
-    Сталеві унітази мають безліч переваг, так як вони дуже довговічні та стійкі до різноманітних впливів, як механічних, так і хімічних. Проте вони досить дорогі, тому їх прийнято відносити до елітних виробів;
-    Пластикові унітази із акрилу, який покривають з допомогою скловолокна та смоли, щоб додати виробу міцності. Вони дуже легкі, просто монтуються та легко чистяться, проте їх міцність залишає бажати кращого, як і стійкість до впливу високих температур. Мабуть, їх єдина перевага – низька ціна, проте вона зовсім не виправдовує їх надійність.

Критерій другий – тип унітазу, залежно від способу монтажу

-    Звичайний підлоговий унітаз, до яких усі звикли ще у минулому столітті. Вони також бувають приставними та окремо стоячими із бачком. Перший тип став відомим не так давно, він досить просто монтується та гарно виглядає, тому набуває популярності з кожним роком. Особливо приставний унітаз підходить для маленької ванної кімнати, так як його монтують максимально близько до стіни, а бачок монтують в нішу чи за фальш-стінкою. Така система також дає можливість приховати всі труби та нерівності стін.
При цьому окремо стоячі моделі з бачком все одно лідирують за кількістю продаж. Вони просто монтуються, досить гарно виглядають та коштують недорого.
-    Підвісні унітази – коли чаша кріпиться до стіни, а бачок з кріпленням та трубами монтується у нішу. Цей варіант економить найбільше простору, проте його вартість найвища та монтаж досить складний, тобто вам точно потрібно буде звернутись до спеціаліста. Хоча це варто усіх зусиль, він простий у догляді, гарний та компактний.

Наступний критерій – форма унітазу

Ви можете обрати серед трьох популярних форм унітазів:

-    тарілчаста, яка має зливний отвір ближче до передньої стінки та вигин перед ним. Важка у догляді та потребує великої кількості води для ефективного зливу;
-    лійкоподібна зі зливом посередині. Тут менше забруднень та економне використання води;
-    під нахилом, коли злив зміщено в одну зі сторін під кутом. Як і в попередній формі, економне споживання води та простіший догляд.

Найбільше уваги при виборі форми, люди приділяють відсутності неприємних розбризкувань. Сьогодні є навіть моделі унітазів зі спеціальною системою «антирозбризкування».  Вони просто мають максимально низький рівень води у зливному отворі та сам злив зміщений в одну сторону, а також присутній обідок, який захищає від неприємних розбризкувань. Хоча є люди, яким саме цей обідок і не подобається, адже він потребує особливої уваги при догляді за унітазом і там завжди відмінне місце для накопичення забруднень і бактерій. Для них на ринку є моделі без обідку, які виключають цю проблему.

Останній критерій, який слід врахувати – підключення чи конструкція випускної горловини

Цю конструкції слід обирати відповідно до конструкції вашої системи каналізації. Вона буває:

-    горизонтальною – випущена у стіну, паралельно підлозі;
-    вертикальною – випущеною у підлогу;
-    скошеною під кутом 30-50 градусів;
-    універсальною, яка підходить для будь-якого типу каналізаційної системи.

Звісно, окрім цих критеріїв, слід звернути увагу і на інші дрібні деталі. Приміром, є звичайні кришки з сидіннями, а є з автоматичними доводчиками, що дуже зручно. Також є різні кольорові гами та форми, тому ви запросто зможете обрати ідеальний варіант для вашого інтер’єру. Знайти найцікавіші та найбільш якісні моделі провідних виробників, можна у нашому каталозі.


Captcha