0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

5 характеристик, які слід врахувати при виборі твердопаливного котла

5 характеристик, які слід врахувати при виборі твердопаливного котла

Цього року актуальність твердопаливної системи опалення лише зросла, адже в умовах воєнного стану немає гарантій, що природній газ буде доступний українцям. Тому тема сьогоднішньої статті – вибір твердопаливного котла. Ми пропонуємо звернути увагу на 5 основних характеристик, що дозволять зробити оптимальний вибір для власного дому.

Типи твердопаливних котлів та види палива

На ринку сьогодні доступні прилади, що можуть працювати на певних видах палива, а саме:

- вугільні;
- дров’яні;
- пелетні;
- універсальні.

Пояснювати особливо немає чого: кожен котел працює на певному виді палива (дрова, вугілля, пелети), а також є універсальні моделі, що можуть працювати з будь-яким типом твердого паливного матеріалу. Звісно, цей варіант найзручніший для використання, як на великих підприємствах, так і для приватного будинку.

Окрім цього всі ці моделі є піролізними, тобто мають функцію догорання відпрацьованих газів. Ця функція значно підвищує ККД котла, тому є обов’язковою, якщо плануєте купити ефективний опалювальний прилад.

Потужність твердопаливного котла: як її розрахувати

Перше, що слід сказати – який би метод розрахунку ви не обрали, усі вони приблизні. Адже окрім площі приміщення на ефективну роботу опалювальної системи впливає чимало факторів (утеплений фасад, якість вікон та дверей, наявність системи теплої підлоги, матеріали і т.д.). Все ж пропонуємо формулу для приблизного розрахунку:

P котла = S (площа)*H(висота стелі)*коефіцієнт теплоізоляції

Якщо приміщення немає теплоізоляції, то варто обрати цифру 60 для розрахунку. При 100% ізоляції (тобто у приміщенні, де немає втрат тепла) це 1, але з практичної точки зору (важко знайти ідеальні умови) використовують цифру 40.

Корисний об’єм камери для завантаження

При виборі потужності котла враховуються безліч характеристик, в тому числі, можливості самої моделі та його режими роботи. Проте перше, що слід зробити після того, як обрали потужність котла – правильно обрати його габарити, зокрема, об’єм топки та водяної сорочки. Це впливатиме на швидкість обігріву приміщення.
Зверніть увагу, корисний об’єм топки характеризує кількість однієї порції палива та отриманої в процесі її згорання енергії. Також важливим є інтервали завантажень.

Матеріал теплообмінника

Теплообмінники  в сучасних котлах виготовляють зі сталі та чавуну. Перші швидко нагріваються, розширюються та передають енергію водяній сорочці. Проте котли з чавунним теплообмінником більш ефективні, бо їх пориста структуру дозволяє акумулювати тепло, створюючи додаткову термостатичну оболонку. Варто також додати, що чавунні теплообмінники є більш довговічними, ніж сталеві.

Споживання електроенергії

Одразу відмітимо, що сучасні моделі твердопаливних котлів можуть працювати без споживання електроенергії. Проте для того аби зробити систему опалення максимально ефективною, в парі з ними використовують вентилятори, системи контролю температури та різноманітну автоматику. Для цього знадобиться електроенергія, проте, як уже було сказано, для роботи сучасного котла на твердому паливі, особливо в умовах невеликого приватного будинку, можна обійтись без усіх додаткових агрегатів, тому і без електрики.

Якщо у вас виникають додаткові запитання щодо вибору оптимального твердопаливного котла для дому чи бізнесу, то телефонуйте нам. Кваліфіковані менеджери з радістю дадуть на них відповідь та допоможуть зробити правильний вибір.


Captcha