0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

5 кроків до вибору ідеальної кухонної мийки

5 кроків до вибору ідеальної кухонної мийки

Мийка для кухні – один з центральних об’єктів, тому вона повинна бути не лише функціональною та зручною, але й довговічною та гарною. Ми пропонуємо вам зробити 5 простих кроків, що допоможуть обрати оптимальний варіант кухонної мийки.

Перший крок – форма та розмір

Сьогодні на ринку доступні будь-які форми та розміри мийок для кухні, саме тому, перед тим, як купити одну із них, варто добре подумати над тим, яку саме форму та розмір треба вам. Найпопулярнішими є:

•    квадратні мийки – найпопулярніші розміри 50х50 см чи 60х60 см. Вони досить зручні у використанні, вмістимі та функціональні. Варто також зазначити, що асортимент квадратних мийок чи не найбільш широкий та різноманітний;
•    прямокутні мийки бувають різних розмірів, досить зручні та вдало вписуються у кухнях, де встановлено вузькі стільниці. При цьому не слід обирати варіант із довгою стороною, що розташована поперек стільниці, так як вони не надто зручні у використанні;
•    круглі мийки можуть мати різний діаметр, залежно від ваших потреб. Вони дуже зручні не лише у використанні, але й у догляді, об’ємні та красиві.

Окремо можна сказати кілька слів про нестандартні форми мийок для кухні. Вони бувають трикутними, тобто кутовими, п’ятикутними чи шестикутними (підходять для великих кухонь).
При виборі розмірів є одне правило: відстань від бортиків чаші до стіни, краю тумб чи стільниці не повинна становити не менше 5 см. Щодо глибини, то більшість господинь вважають оптимальними 16-20 см, хоча тут слід орієнтуватись виключно з індивідуальних вподобань. Приміром, якщо кухня досить мала і ви обираєте невелику раковину, тоді слід компенсувати її розмір з допомогою глибини.

Другий крок – матеріал

Найпопулярніші матеріали для кухонної раковини:

•    нержавійка – найбільш популярний матеріал, добре вписується у будь-який інтер’єр, має доступні ціни та стійкий до різного роду пошкоджень. На сьогодні є моделі з різними поверхнями, приміром, матові, дзеркальні, шершаві і не тільки. При цьому є свій мінус – вони досить шумні. Також зверніть увагу на шершаві раковини, так як поліровані та дзеркальні дуже швидко дряпаються та втрачають зовнішній вигляд;
•    кераміка – це мийки із фарфору чи фаянсу з захисним емальованим шаром. Вони не окислюються та не дряпаються. Плюс ще й у різноманітті можливих кольорів та навіть узорів. Вони найкраще вписуються у кухні в класичному стилі, а також стилі кантрі чи ретро. При цьому у них є суттєвий мінус – висока ціна та низька стійкість до ударів;
•    штучний камінь (акрил чи гранітна крихта) – легкі у догляді та монтажі, ударостійкі, мають чудові показники зносостійкості, гарний вигляд та відносно доступні ціни. Проте вони бояться кип’ятку та продуктів, що можуть «пускати колір» (як буряк).

Крок третій – кількість секцій

На сьогодні доступні мийки з одною, двома та кількома секціями, тому перед покупкою, слід визначитись, скільки саме робочих зон потрібно вам. Для невеликої робочої зони найкраще брати мийку з однією чашею. З двома та більше чашами мийки більш функціональні, проте часто не потрібні. Також можуть бути варіанти з боковими «крилами», що призначені для сушки посуду та додаткового захисту стільниці.

Четвертий крок – спосіб монтажу

Тут теж є кілька основних варіантів, що відрізняються способом установки:

•    накладна раковина монтується на тумбу, як кришка. Це найкращий варіант для модульних меблів;
•    врізна буде трішки виступати над поверхнею, монтують її в стільницю, для чого у ній вирізають отвір;
•    підстільна – монтується нижче рівня стільниці. Вони зручні та легкі у догляді, при цьому коштують досить дорого, у порівнянні з усіма іншими;
•    вбудована теж монтується у стільницю, при цьому вона іде у рівень з поверхнею. Їх рідко монтують, бо для цього потрібні тільки професіонали та якісна дорога раковина.

П’ятий крок – вибір необхідних аксесуарів

Виробники пропонують вам не лише кухонні мийки, але й безліч додаткових аксесуарів для них. Це можуть бути кухонні крани, модуль під фільтровану воду, диспоузер (прилад для подрібнення залишків продуктів, що потрапляють у мийку), автоматичний донний клапан, друшляки, дощечки, відерця і не тільки.


Captcha