0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Чавунна ванна: плюси, мінуси та специфіка вибору

Чавунна ванна: плюси, мінуси та специфіка вибору

Чавунну ванну вже по праву можна назвати класикою. Адже вони з’явились задовго до акрилових моделей і навіть до сталевих ванн. Саме тому дехто вважає їх пережитком минулого, проте їх довговічність та інші переваги досі дають їм можливість мати своїх поціновувачів.

Переваги ванни із чавуна

•    Такі ванни виливають, а не штампують, що робить їх товщину достатньо великою, навіть до 8 мм. Завдяки цьому ванна має високу стійкість та міцність, вона не буде деформуватись та прослужить не один рік. Крім цього завдяки такій стійкості, для монтажу чавунної ванни не потрібні додаткові опори, як у випадку зі сталевими моделями;
•    Відсутність шуму при наповненні та прийомі душу – це ще один приємний бонус, який забезпечується знову ж таки завдяки достатньо товстим стінкам;
•    Чавун досить довго зберігає стабільну температуру води, що дуже потішить любителів довготривалих ванних процедур;
•    Емаль, якою покривають чавун, досить надійно тримається та при правильному догляді може зберігати властивості довгими роками, тому зовнішній вигляд ванни не зіпсується.

Недоліки, про які слід знати

Звісно, як і в будь-якого іншого виробу, у чавунної ванни є і певні мінуси, які слід враховувати перед покупкою, щоб не розчаруватись. Серед цих мінусів:

•    висока ціна, яка зумовлена досить складним та дорогим виробництвом;
•    не надто широкий асортимент, тому що лиття не дає можливості дати вам таку велику кількість форм та розмірів, як приміром, акрилові моделі;
•    велика вага, що залежно від розмірів може сягати 120 кг, а часом і більше. Це значно ускладнює транспортування та монтаж, хоча при правильному підході,цих проблем дуже просто уникнути.

Як обрати якісну ванну із чавуна?

Якщо ви продумали усі «за» та «проти» і вирішили зупинити свій вибір на чавунній ванні, тоді вам слід врахувати декілька нюансів. Для початку – визначтесь із способом установки ванни. Є моделі, як слід встановлювати при стіні, далі закріплюючи екраном, а є ті, які стоять окремо і стаю справжньою родзинкою ванної кімнати. Якщо ви плануєте обрати другий варіант, тоді варто обирати моделі з міцними та оригінальними ніжками, а також емальованим покриттям із зовнішньої сторони. Хоча багато спеціалістів радять обирати ванну із повним покриттям навіть при монтажі у стіну, адже так ви захистите метал та додатково продовжите їй життя.

Про товщину стінок ми уже писали, вона має становити від 6 до 8 мм, проте важливо звернути увагу і на товщину емалі. Саме цей покриваючий шар буде захищати ванну від подряпин та різного роду механічних пошкоджень, як сколки та тріщини. Колір емалі повинен бути рівномірним та не обов’язково ідеально гладким, адже специфіка лиття чавуну дозволяє легку хвилястість поверхні, ледь помітну оку.

Чавунні ванни давно відносять до преміального сегменту, тому витрачаючи чималу суму на саму ванну, не слід економити на комплектуючих до неї. Тут причина у її вазі, через яку ванну не так просто демонтувати у випадку проблем із каналізацією чи водопроводом. Щодо транспортування, то ми також радимо довірити його професіоналам, які доставлять ванну прямо у квартиру чи будинок, без проблем та затримок. А замовити найкрасивіші чавунні ванни за вигідною вартістю можна на нашому сайті.


Captcha