0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Гаряча вода у квартирі: бойлер проти протічного водонагрівача

Гаряча вода у квартирі: бойлер проти протічного водонагрівача

В сучасному світі гаряча вода не є ексклюзивом, це необхідність. Давно минули часи, коли мешканці чекали подачі центрального гарячого водопостачання від години до години. Кожен може зробити своє життя комфортнішим з допомогою звичайнісінького водонагрівача. Варто лише розібратись, який саме тип обладнання підійде більше: накопичувальний (бойлер) чи протічний.

Чим відрізняються типи водонагрівачів?

Для початку розберімось, яка різниця між накопичувальними та протічними моделями водонагрівачів.

- Бойлер – це свого роду бак, де накопичується холодна вода, що буде нагріватись з допомогою спеціального нагрівального елемента. Усе максимально просто та зрозуміло.
- Проточні водонагрівачі не мають баку чи іншої місткості, адже нагрівальний елемент працює «на ходу». Тобто вода підігрівається при проходженні через вузьку трубку. Це дає можливість отримувати гарячу воду практично миттєво.

Обидва варіанти є прийнятними для квартири, можуть встановлюватись, як для роботи з однією точкою подачі води, так і з кількома. Варто лише розуміти, що у випадку з протічними водонагрівачами для роботи з кількома точками потрібна висока потужність, а це значно підвищує вартість обладнання.

Простота монтажу: що легше встановити?

Вагомим мінусом бойлера є великі габарити. Навіть бак з мінімальним об’ємом потребуватиме додаткового місця. Зазвичай у квартирах їх встановлюють над унітазом, у куті ванної кімнати чи в окремій коморі. Проте, коли мова про невелику площу, то знайти комфортне місце для встановлення може бути непросто. При цьому монтаж не потребує якихось надзвичайних умінь, потрібна розетка 220В поруч та підключення до трубопроводу. Залежно від побажань власника підведення труб може бути прихованим (потрібно штробити стіни) та зовнішнім (якщо бойлер близько біля крана).

Компактність протічних водонагрівачів значно виграє, зазвичай їх легко можна встановити в шкафчику над краном чи під умивальником. Є навіть сучасні моделі протічних водонагрівачів у вигляді крана. При цьому для монтажу цих приладів знадобиться не лише сантехнік, але й електрик. Середня потужність сучасних моделей 3-6 кВт, є варіанти від 8 кВт. Для квартирної проводки це чимало, тому для таких нагрівачів потрібен окремий кабель, а на щитку варто вивести окремий автомат, як це роблять для іншої техніки в домі.

Отже, при монтажі вибір стоїть між пошуком місця для встановлення габаритних бойлерів та найманням електрика та додатковою роботою для якісного та надійного підключення протічного водонагрівача.

Яка температура та об’єм води можливі з різними водонагрівачами?

Накопичувальні моделі здатні прогрівати воду до 75-85 градусів, проте виробники не радять встановлювати їх на максимальні показники. Оптимальною є температура у 60 градусів, при якій власник отримає достатньо гарячу воду, а нагрівальний елемент прослужить набагато довше.

Протічні водонагрівачі теж можуть нагрівати воду до 60-70 градусів, але для цього потрібна висока потужність. Бюджетні моделі з нижчими показниками потужності нагрівають воду до 40 градусів. Хоча комфортна температура для душу, миття посуду чи ванни 38 градусів, тому цього може бути цілком достатньо.

З цього можна зробити висновок, що обидва варіанти підходять для нормального життя у квартирі, але якщо ви любите саме гарячу ванну, то краще звернути увагу на бойлери.

Поговоримо про об’єм:

- бойлери презентовані на ринку з різними об’ємами баків – від 30 до 120 літрів, і навіть більше. Обираючи модель слід врахувати скільки людей живе у квартирі та на скільки водозабірних точок розрахований один бак. Для однієї людини цілком достатньо 30-50 літрів, тоді як для сім’ї з 4-ох людей варто обирати моделі від 100 літрів та більше;
- протічний нагрівач може постійно подавати гарячу воду та не прив’язаний до об’єму баків, але є свій нюанс – продуктивність. Є моделі, що дадуть потік 2-4 л/хв., а є 8-10 л/хв.. Наприклад, для комфортного прийняття душу має бути не менше 6-8 л/хв..  

Виходить, що потрібно правильно підбирати об’єм чи продуктивність приладів і з обома варіантами буде комфортно проживати у квартирі.

Швидкість та економічність: хто кого?

Бойлер потребує 1,5-2 години, щоб прогріти воду, а далі він буде підтримувати необхідну температуру протягом необхідного часу. Але є нюанс – для підтримки температури йому потрібно постійно працювати, а це витрати електроенергії. Часто люди вимикають на ніч нагрівач, вранці вмикають та за хвилин 30 вже отримують теплу воду для душу. Протічний водонагрівач миттєво подає воду обраної температури, тому переможець тут очевидний.

А як же тоді з економічністю? Бойлер працює за принципом термоса, він нагріває воду і тривалий час зберігає її температуру, час від часу підігріваючи до заданого режиму. Протічний водонагрівач споживає електроенергію лише під час роботи, проте його потужність завжди вища, тому і споживання чималі. Але усе дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів (к-сть людей, к-сть водозабірних точок, частота використання і т.д.).

Висновки ви можете зробити самі, виходячи з вищеописаних нюансів. Зверніть увагу, що часто люди поєднують обидва види водонагрівачів, що робить споживання гарячої води ще економнішим, а життя комфортнішим. У каталозі нашого Інтернет-магазину ви знайдете, як якісні сучасні бойлери, так і протічні водонагрівачі від провідних виробників. Телефонуйте та отримуйте консультацію від досвідчених менеджерів, а також найвигідніші ціни та швидку доставку.


Captcha