Системи теплої підлоги
В сучасному будинку чи квартирі однією зі складових опалювальної системи є тепла підлога. Це легко пояснити, адже таке рішення дозволяє не лише створювати ідеальний мікроклімат у приміщенні, але й дарувати комфорт тим, хто там проживає. Зробити затишною кухню з покриттям із керамічної плитки, дитячу кімнату, де дітки можуть гратись на підлозі без килимка, чи будь-яку іншу кімнату – з усіма завданнями впорається система теплої підлоги.
Є два основних типи такої системи: електрична (кабель, що перетворює електроенергію у теплову енергію) та водяна (нагрітий теплоносій, що проходить по трубах, є джерелом енергії). Обидва варіанти є досить популярними та мають свої переваги й недоліки.
Яку систему теплої підлоги обрати?
Коли в будинку чи квартирі заплановано ремонт з монтажем сучасної системи опалення, то обов’язково слід визначитись із типом теплої підлоги. Як водяна, так і електрична системи мають свої плюси та мінуси, тому лише зваживши їх можна зробити вибір.
Електрична система теплої підлоги має такі переваги:
- простота монтажу, що значно здешевлює цей процес, а за бажанням її можна монтувати самостійно;
- зрозуміла та проста експлуатація. Контроль температурного режиму здійснюється дуже легко;
- немає потреби у покупці спеціального обладнання для її облаштування;
- ціна питання – як уже було сказано, економія на монтажі та відсутності великого списку додаткового обладнання, крім цього сама система коштує недорого.
Зауважимо, що попри усі переваги, електрична система теплої підлоги має суттєвий мінус – платіжки за електроенергію. Електрика досить дорога, а споживання її досить високе.
Переваги водяної системи теплої підлоги:
- ефективність та можливість обігріти велику площу;
- швидкість конвекції й об’єми потоків повітря невеликі, що гарантує відсутність протягів;
- з сучасними терморегуляторами у парі може стати дуже економним джерелом тепла;
- рівномірний розподіл теплової хвилі, що підіймається від підлоги до стелі;
- дозволяє окрім тепла, забезпечити шумоізоляцію та додаткове утеплення (навіть, коли система не працює).
Проте є і свої мінуси. Перш за все – це вартість такої системи теплої підлоги. Для її монтажу слід купити чимало додаткових приладів, що досить дорогі. Ще одним мінусом є складність монтажу, що знову ж таки підвищує затрати на послуги спеціалістів.
Облаштування водяної системи теплої підлоги
Складніша у монтажі та дорожча, проте й ефективніша та надійніша система водяної теплої підлоги потребує грамотного проєктування. Далі є декілька етапів її монтажу (пінополістирол – труба, зафіксована скобами – стяжки з пластифікатором – підлогове покриття). Щоб був рівномірний розподіл теплоносія по трубах, варто підключати колектор (гребінка з відводами, що дозволяє під’єднати кілька контурів системи опалення). Колектор також розв'язує такі питання:
- контроль температури;
- безпечне та безперебійне функціонування теплої підлоги;
- можливість регулювати та відключати кожен контур окремо.
Колектори досить довговічні та спрощують чимало процесів, тому про їх встановлення слід подбати заздалегідь. Встановлювати такий прилад слід максимально близько до теплової лінії підлоги. Зазвичай монтаж відбувається у спеціальній шафі з металу, що монтується у ніші в стіні. Це дозволяє легко отримувати доступ до колектора та не зіпсувати інтер’єр приміщення.
В інтернет-магазині «КерамаСвіт» можна придбати все необхідне для монтажу водяної системи теплої підлоги, розпочинаючи з колектора та труб, завершуючи шафою та аксесуарами. Вся продукція сертифікована та отримує гарантію від виробника. Плюс – на клієнтів чекають доступні ціни та відмінний сервіс. Телефонуйте чи оформляйте замовлення онлайн у будь-який час.