0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Пліснява у ванній: як з нею боротись та як попередити її появу

Пліснява у ванній: як з нею боротись та як попередити її появу

Грибок та пліснява не просто псують зовнішній вигляд вашої ванної кімнати, але й можуть стати причиною багатьох захворювань людини. Саме тому їх появу та поширення слід одразу зупиняти. Першими ознаками, що вказують на ці неприємні речі є темні плями, чорний чи зелений наліт на поверхні. До речі, ванна кімната для всіх цих бактерій є найбільш сприятливим середовищем, де завжди висока вологість та тепло, які сприяють їх росту та розвитку. Вони в першу чергу вражають стіни та сантехніку, незалежно від матеріалів. Ми пропонуємо вам декілька простих варіантів боротьби з пліснявою та способи попередження її появи, але для початку слід розібратись звідки вона взагалі береться.

Причина появи плісняви

Зазвичай у ванній з’являється так звана чорна пліснява, яка не лише псує естетику цієї кімнати, але й дуже пагубно впливає на здоров’я мешканців. Особливо важливо слідкувати за дітьми, людьми похилого віку та людьми, у яких ослаблений імунітет, адже всі вони у групі ризику. Для них контакт із даним типом плісняви може завершитись чималими проблемами.
Як ми уже писали, поява патогенної мікрофлори у ванній в першу чергу пов’язана з високою вологістю, поганою вентиляційною системою та різноманітними протіканнями (місця, де постійно «стоїть» вода). Зупинити ріст грибка можна виключно при комплексному вирішенні проблеми. Для початку – вичистити місце враження з допомогою спеціальних засобів, а речі, які не підлягають обробці краще замінити новими. Далі – знайти та позбутись причини виникнення грибків (протікання, несправна вентиляція і т.д.), адже в іншому випадку все буде циклічно повертатись, незалежно від того, як ви боретесь із проблемою.

Способи позбутись плісняви у ванній кімнаті

Для того аби почати боротьбу із патогенною мікрофлорою знадобиться звичайний мильний розчин та губка. Обов’язкового скористайтесь гумовими рукавичками та захисною маскою, щоб не вдихати спори грибків.

Зверніть увагу, якщо пліснява в’їлась у штукатурку чи дерево, то такий варіант очищення буде беззмістовним. Тут слід або замінити повністю вражені меблі та переробити декор стін або використовувати сильні хімічні засоби, які також проникнуть всередину матеріалу.
Якщо ж мова про кераміку, то її можна очистити. А от силіконові шви та шви між плиткою краще після механічної очистки обробити ще й хімією. На ринку є безліч дорогих та бюджетних засобів від плісняви та грибків, які мають широкий спектр дії. Обов’язково використовуйте їх лише так, як вказано на упаковці! Краще після обробки добре провітрити приміщення та уникати його відвідування протягом кількох годин.

Окрім місць, де ви неозброєним оком бачите появу плісняви, варто продезінфікувати усю ванну, так ви вбережетесь від швидкого повернення патогенної мікрофлори на довший період.

Як захиститись від появи грибків та плісняви?

Профілактика завжди краще та простіше рішення за боротьбу з проблемою. Для цього:

•    потурбуйтесь про справність вентиляційної системи;
•    старайтесь уникати надмірної сирості, особливо пов’язаної із несправною сантехнікою чи протіканнями труб, кранів і т.д.;
•    періодично обробляйте ванну спеціальними дезінфікуючими засобами, навіть без видимих ознак патогенної мікрофлори;
•    розправляйте шторку у ванній так, щоб вона рівномірно висихала.

Це прості та зрозумілі правила, які здатні позбавити вас від появи плісняви у ванній кімнаті та захистити здоров’я мешканців квартири чи дому. Якщо ж меблі для ванної уже не врятувати, то обрати нові за вигідною ціною можна в каталозі нашого інтернет-магазину.


Captcha