0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Сталеві радіатори (батареї): за та проти

Сталеві радіатори (батареї): за та проти

Будь-яка сучасна система опалення в першу чергу створена для забезпечення певного приміщення комфортною температурою. При цьому найбільш популярною на сьогодні є саме водяна опалювальна система, одним з основних елементів якої є радіатори. Вони виконують ключову роль в процесі теплообміну, тому варто уважно підходити до їх вибору.

Мідь, чавун, алюміній, сталь, біметал – це перелік матеріалів, що стали основою конструкції батарей. Для того аби зрозуміти, який варіант оптимальний для вас, не потрібно глибоко вивчати технічні характеристики, що часто змушують ще більше заплутатись, достатньо звернути увагу на переваги та недоліки кожного варіанту. В цій статті ми пропонуємо розглянути усі плюси та мінуси сталевих радіаторів, що є популярним рішенням у сучасних системах опалення.

Переваги сталевих радіаторів

- Ефективність. Сталь здатна передавати тепло від теплоносія практично без втрат. Це означає, що енергія, яка витрачена на обігрів передається майже повністю, тому при використанні радіаторів зі сталі буде помітна економічна вигода.
- Стильний зовнішній вигляд без зайвих деталей. На ринку доступні сталеві батареї різних типів: панелі, секції, трубчаті моделі. Це означає, що кожен зможе з легкістю підібрати щось під інтер’єр, не «навантажуючи» його.
- Простий монтаж. Якщо порівнювати сталеві радіатори з чавунними, то вони набагато легші, що спрощує їх транспортування, а також монтаж. Окрім того, кріпити такі батареї просто завдяки сумісності з будь-яким типом труб.
- Секція для теплоносія має невеликий об’єм, що значно пришвидшує процес нагріву. Це своєю чергою вимагає менше затрат енергії та дає фінансову вигоду. Окрім цього приміщення нагрівається максимально швидко, що також є очевидною перевагою.
- Тривалий термін використання – близько 25 років. Хоча чавунні вироби вони не переплюнуть, але друге місце за тривалістю експлуатації теж не погано. Зверніть увагу, що їх покривають спеціальною полімерною фарбою, що не лущиться та не здувається протягом усього терміну служби. Це означає, що окрім тривалої функціональності, буде збережено і зовнішній вигляд.
- Можливість роботи з автоматичними системами. Такі радіатори можуть додатково доповнюватись датчиками для контролю нагріву, а також легко працюють з різного типу автоматикою, на відміну, від чавунних батарей.
- Доступна ціна. Вартість сталевих радіаторів доволі доступна, а якщо обирати їх в каталозі нашого інтернет-магазину, то можна зекономити ще більше, адже ми пропонуємо найбільш вигідну вартість на моделі від провідних виробників.

Недоліки радіаторів зі сталі

- Чутливість до перепадів тиску. Хоча робочий тиск сумісний з роботою в централізованих опалювальних системах (10-12 атмосфер), але все ж показники знаходяться на критичній межі. Це означає, що протікання та прориви не виключені. Саме тому найкращим рішенням буде використання даного типу радіаторів в індивідуальних системах (тиск 3-4 атмосфери).
- Вплив корозії, який особливо відчутний при спусканні теплоносія. Адже за відсутності води у системі, процес ржавіння проходить набагато швидше. При цьому це більш вірогідно у централізованій системі, де часто спускають воду для проведення профілактичних чи інших робіт, тоді як індивідуальні системи можуть взагалі не стикатись з цим.

Як бачите, переваг у сталевих радіаторів набагато більше, ніж недоліків. якщо підсумовувати, то це просто не найкраще рішення для централізованої опалювальної системи. От для індивідуальних систем опалення вони можуть стати оптимальним вибором. Якщо у вас є запитання щодо вибору чи технічних характеристик сталевих батарей – телефонуйте нам, з радістю відповімо та допоможемо обрати найкращий варіант для вас.


Captcha