0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Як розрахувати кількість плитки для ванної кімнати?

Як розрахувати кількість плитки для ванної кімнати?

Коли ви плануєте ремонт у ванній кімнаті, то перше, про що ви повинні подумати – вибір керамічної плитки. Звісно, якщо це робить професійний дизайнер, то вам не надто знадобиться наша стаття, адже вони здебільшого одразу все прораховують і за вами виключно закупка необхідного матеріалу. Проте, якщо ви сам собі дизайнер, навіть, уже встигли обрати плитку вашої мрії, то тепер слід перейти до наступного кроку – розрахунку необхідної кількості цієї плитки. Це не так просто, як вам може здатись на перший погляд, але дуже важливо, адже ви не хочете переплачувати за зайвий матеріал або ж бігати у паніці, де б докупити одну-дві плитки, яких не вистачило. Ми пропонуємо вам кілька простих, проте дієвих методів розрахунку, які точно не підведуть.

Правила та варіанти підрахунку керамічної плитки

Для початку, список речей, які слід враховувати при розрахунках:

•    тип укладки;
•    наявність малюнків;
•    вертикальність кутів між стінами;
•    місце вкладання першої плитки;
•    закриті меблями чи сантехнікою місця, де ви не плануєте укладати плитку;
•    віконні та дверні отвори;
•    товщина швів між плиткою – може варіюватись від 2 до 10 мм, що в кінцевому результаті впливає на розрахунки.

Метод №1 – розрахунки згідно площі


Зверніть увагу, що цей метод підійде вам лише у випадку класичної розкладки (хоча і тут можуть виникати нюанси). Він має суттєвий недолік – ви не можете врахувати додаткові затрати на різку плитки.
Тут все просто – виміряйте розміри ванної кімнати, помноживши ширину на довжину для підлоги або ж ширину на висоту для стін, а далі – складіть ці цифри разом. Наступний крок – цифри слід розділити на площу однієї плитки. При цьому не забувайте врахувати нюанси, прописані вище (двері, вікно, меблі і т.д.).
Якщо вам більше до душі діагональна укладка плитки, то отримане значення слід збільшити на 15-20%.

Метод №2 – розрахунок рядами


Цей метод більш точний. Для нього слід виміряти довжину та ширину поверхні, де буде вкладатись плитка, а далі розділити її на ширину та довжину плитки, що ви обрали. Спочатку розраховуєте кількість плиток в ряду, а далі – кількість рядів. Так ви зможете запросто врахувати навіть місця, де потрібні надрізи і т.д.

Метод №3 – за ескізом


Цей метод дасть вам найбільш точний результат, проте він і найбільш працезатратний. Вам знадобиться завчасно зроблений ескіз з детальним планом стін та підлоги. Їх готують на міліметровому папері за чітко виміряними габаритами ванної кімнати. Зазвичай саме такі ескізи ви отримуєте від дизайнерів. Звісно, зробити таку схему самостійно теж реально, але це потребує немало часу, сил та точності.


Captcha