0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Як збільшити термін служби газового котла: 3 ефективних поради

Як збільшити термін служби газового котла: 3 ефективних поради

Вартість обладнання для облаштування системи опалення досить висока, тому важливо подбати про те, щоб усі її складові максимально довго та ефективно виконували свою роботу. Одним із центральних приладів є газовий котел. Найбільш популярними в Україні досі залишаються саме газові моделі, тому сьогодні розглянемо 3 ефективних поради, як збільшити їх термін служби та отримувати тепло без зайвих витрат.

Ритмічна робота з тривалими періодами роботи та відпочинку

Режим роботи газового котла є дуже важливим, якщо мова про його тривалу експлуатацію. Ні для кого не буде новиною, що часті включення/виключення призводять до швидкого зносу клапанів, горілки, помпи та системи розпалювання, це не лише зменшує термін служби котла, але й збільшує розхід газу, який зараз коштує недешево. Особливо, якщо включати котел на повну потужність, швидко нагрівати систему та одразу вимикати. Оптимальний режим роботи – встановлення котла на 30-40% потужності на довготривалий період, без зайвих стрибків. Проте, як цього досягнути?

- Оптимальна потужність розраховується так: якщо будинок 100 кв.м, котел з потужністю 24 кВт, то для такої площі достатньо буде встановити потужність в районі 12 кВт (більшість сучасних моделей дозволяють ввести дані вручну). Так буде досягнуто оптимального режиму, а потужності вистачатиме для якісного обігріву приміщення.
- Датчики кімнатної та вуличної температури – це те, без чого важко уявити ідеальну сучасну систему опалення. Вони роблять роботу котла збалансованою та даю змогу зекономити близько 30-45% газу (залежить від умов та самого об’єкту). Вони окуплять себе за один сезон роботи, а у нашому інтернет-магазині ще й вигідні ціни на різні моделі датчиків (автоматика для опалення) від провідних виробників.

Жорсткість води та якість електропостачання

Здається, що немає значення, яка якість води, що використовується, як теплоносій у системі опалення. Проте від неї багато в чому залежить термін експлуатації техніки, так само як і від якості електропостачання. Для будь-якої опалювальної техніки справжнім ворогом виступає жорстка вода, вона швидко виводить з ладу теплообмінник та приводить до перегріву, руйнування, а також значного зниження ККД. Вихід з обох ситуацій є:

- Використовуйте стабілізатори напруги, що захистять від різких стрибків напруги, що можуть стати аварійними для котла.
- У випадку з водою, то можна використати спеціальну рідину, що не замерзає, вона не викликає накипу, але має нижчу теплопровідність, тому знижує ККД. Краще використати якісну воду, пропущену через фільтр, а також слідкувати за станом системи, адже руйнівними є не тільки накип, але й різні домішки та сміття, які можуть потрапляти у систему зі старих труб та радіаторів.

Догляд за газовим котлом

- Грамотний догляд розпочинається із правильного запуску системи, і це не просто натискання на кнопку вкл./викл.. Важливо правильно налаштувати всі дані до початку першого запуску, адже заводські налаштування не призначені під кожне індивідуальне приміщення. Найкраще це довірити спеціалістам, які займались монтажем системи, завдяки знанням, вони швидко та просто налаштують всі необхідні параметри для тривалої та ефективної роботи.
- Перед початком опалювального сезону щорічно слід проводити техогляд котла. Спеціалісти можуть при цьому провести промивання теплообмінника та оглянути готовність техніки до наступного сезону. Окрім цього такі регулярні технічні огляди дозволяють зберігати гарантію від виробника, що покриє усі витрати при виникненні проблем.

Зауважте, що всі ці пункти доволі прості та відомі усім, але якщо їх дотримуватись, то можна значно продовжити життя своєму газовому котлу. Якщо ж ви у пошуках нового опалювального обладнання, тоді заходьте в каталог нашого Інтернет-магазину. До уваги покупців широкий асортимент якісної техніки від провідних європейських та українських виробників.


Captcha