0
Мої закладки 0
Порівняння товарів 0

Як зручно облаштувати ванну кімнату 2020: поради дизайнера

Як зручно облаштувати ванну кімнату 2020: поради дизайнера

Робота над інтер’єром ванної кімнати дуже важлива. Інколи навіть найдрібніша на перший погляд деталь може зіпсувати враження від найкрасивішого дизайн. А що ж говорити про те, скільки дискомфорту може приносити ця дрібниця людям, які кожного дня користуються цією ванної кімнатою. Для того щоб уникнути подібних проблем, та насолоджуватись комфортом та красою, слід підійти до розробки дизайну з усією відповідальністю. Ми пропонуємо вам декілька порад від професійного дизайнера, які допоможуть зрозуміти певні нюанси створення комфортного інтер’єру ванної кімнати в 2020 році.

Крок перший – тип санвузла

Відразу скажемо, ми не вважаємо, що без дизайнерського проекту вам не обійтись, проте деякі нюанси планування все ж необхідно враховувати. Перше, про що слід думати – буде туалет окремо чи разом із ванною. Звісно, другий варіант економить простір, якого так часто бракує у сучасних квартирах, проте він зручний лише у випадку, якщо у вас невелика сім’я чи є додатковий туалет. В іншому випадку у вас будуть постійні черги до ванної кімнати, особливо вранці.

Крок другий – розстановка предметів гігієни

•    Душова кабіна чи ванна (або обидва варіанти), унітаз, раковина, біде, пральна машина та інші предмети (дзеркало, пісуар і т.д.). При їх виборі слід враховувати безліч факторів, приміром, ріст людей, що живуть у домі. Так, відстань від підлоги до краю ванни в середньому повинна складати від 45 до 55 см, в іншому випадку заходити і виходити із неї буде дуже складно. Щодо душової кабіни, то тут все простіше із піддоном, так як їх висота зазвичай нижча і з цим не виникає проблем. Проте тут важливо обрати правильну ширину самої кабіни. Стандартні розміри 90х90 см, проте якщо у вас дуже маленька ванна кімната, а у родині усі дрібної комплекції, то можна встановити трішки меншу душову, як і більшу у протилежному випадку.

Також спеціалісти радять встановити ручку для опори, яка допоможе легко вийти із ванни, найбільше вона знадобиться, якщо у домі є старші люди. Висота її встановлення зазвичай складає 80-90 см від підлоги.
Тримач для ручки душу буває стаціонарний та рухомий, з можливістю змінювати висоту. Лійка повинна бути над головою того, хто приймає душ, тому, якщо усі жильці різного зросту, то варто обрати другий варіант з рухомим тримачем.
Перед душовою кабіною чи ванною повинно залишитись хоча б один метр вільного простору. Це дозволить не лише зручно вийти із них, але й вільно витертись, розводячи руки та нахиляючись. Тримач для рушників чи рушникосушку слід встановити на відстані 80 см від ванни чи душу, тоді людина легко дістане їх, не сходячи із місця.

•    Далі – раковина. Вона повинна бути встановлена так, щоб вам не потрібно було дуже нахилятись, проте і не вставати на пальці, щоб зручно вмитись. Зазвичай ця висота сягає 80-110 см від підлоги. Для діток ви завжди зможете користуватись спеціальними сходинками чи стільцями. Бокова стіна повинна бути не менш ніж на 30 см віддалена від рукомийника, бо інакше ви будете впиратись туди ліктем. Перед умивальником залиште не менше 70 см вільного простору.
•    Дзеркало зазвичай розміщують над раковиною, висоту слід обирати відносно тих, хто живе у домі. Приміром, для тих, у кого є діти, варто встановити дзеркало від самого бортика чаші умивальника, а в іншому випадку можна дати відступ у 20-30 см.
•    Пральна машина встановлюється так, щоб з обох сторін залишалось близько 10 см вільного простору, щоб вона не стукалась об стіни чи інші предмети. Попереду теж слід залишити близько одного метра, щоб було зручно завантажувати та розвантажувати прання.
•    Унітаз – перше, що слід визначити, його тип. Підвісні та підлогові моделі сьогодні доступні в найрізноманітніших формах, висоті, типі підключення, тому тут не повинно виникати жодних проблем. Плюс, ви можете «приміряти» чи зручно вам сидіти на тому чи іншому унітазі, прямо у магазині сантехніки. Перед ним повинно бути не менше 70 см, а з обох боків хоча б 20-30 см. Обов’язково, зручно розмістіть тримач для туалетного паперу, на висоті 60-70 см та на відстані витягнутої руки від унітазу. Якщо у домі є старші люди чи люди з особливими потребами, то можна і тут встановити тримач.
•    Біде встановлюється мінімум за 30 см від стіни та в 35-45 см від унітазу, при цьому перед ним повинен бути простір мінімум у 80х100 см.

Крок третій – розміщення розеток та меблів

Усі розетки, вмикачі/вимикачі повинні бути розташовані вірно, відповідно до розташування приладів. По кількості їх теж повинно вистачати, тому що перехідники це не найкращий варіант для ванної кімнати. Щодо меблів, то їх уже можна розташувати, виходячи із правил розміщення сантехніки, враховуючи, де потрібен вільний простір, що повинно бути на відставні витягнутої руки і т.д..
Якщо ви будете враховувати такі прості правила, то отримаєте зручну та красиву ванну кімнату, де вам буде приємно проводити час.


Captcha